Ako sa starať o doplnky BeWooden
Drevené doplnky
Počas niekoľkých výrobných krokov prechádzajú naše drevené výrobky morením a často aj finálnym lakovaním. Morenie slúži nielen na posilnenie typického charakteru a dosadenie požadovanej farby, ale súčasne aj k ochrane. Tieto kroky však nezaručujú, že je drevo vodotesné. Napriek tomu, že je starostlivo ošetrené, ja na vlhkosť náchylné a vodu môže ľahko vsiaknuť. Preto neodporúčame sa v našich drevených produktoch kúpať. Vplyvom vlhka sa totižto môžu roztiahnuť, a keď neskôr opäť vyschnú, ľahko môžu popraskať.
Pri drevených motýlikoch je čistenie prípadných nečistôt jednoduché. Majú hladký lakovaný povrch, a tak si môžete dovoliť použiť vlhčený obrúsok. Pri čistení napríklad drevených brošní, je však lepšie sa vode či akýmkoľvek chemikáliám vyhnúť. Doplnok maximálne zľahka utrite. Nie jedna brošňa už zvládla vypranie v práčke, ako sme sa už presvedčili na fotografiách zákazníkov, vy to ale radšej naschvál neskúšajte!
Produkty z pravej kože
Koža je živý prírodný materiál a neustále sa tvaruje, prispôsobuje a mäkne. Môže dokonca trošku meniť farbu a získať osobitnú patinu, ktorá rozhodne nie je poškodením. Je dobré svoje kožené doplnky pravidelne ošetrovať kvalitným krémom, najlepšie s obsahom včelieho vosku, ktorý kožu premasťuje, vyživuje a obnovuje jej vzhľad.
Pokiaľ sa na povrchu vyskytne akákoľvek nečistota, môžete ju utrieť hladkým obrúskom s mydlovou penou. Čistite vždy celý výrobok, nie len jeho časť. V prípade opaku sa môžu objaviť nevzhľadné mapy a farebné nezrovnalosti. To isté sa môže stať, pokiaľ sa materiál namočí. Napríklad dôsledkom dažďa. V takomto prípade utrite povrch do sucha a nechajte pozvoľna schnúť v suchom prostredí, bez vystavovania vysokým teplotám. Ak dôjde k väčšiemu ušpineniu, radšej sa obráťte na profesionála.
Umývateľný papier
Áno, čítate správne. Umývateľný papier je jedinečný materiál, z ktorého sú stvorené naše vizitkáre a peňaženky. Produkt z neho vyrobený je veľmi ľahký a až prekvapivo pevný a môže slúžiť až celé roky a nevyžaduje príliš opatrnosti. Čím viac je používaný, tým krásnejším sa stáva. Pokiaľ si jej nechtiac zašpiníte, výborne poslúži malá kefa alebo hubka a trochu mydlovej vody. V prípade väčšieho zašpinenia sa u väčšiny prateľných papierov uvádza, že ich dokonca môžete dať do práčky. My však odporúčame pranie v rukách a následné opláchnutie čistou vodou.
Látka, ktorá vyžaduje opatrnosť
V prípade kravát je čistenie o niečo jednoduchšie. Všetky typy, ktoré nájdete v našom portfóliu sú vyrobené z bavlnenej látky, a tak nevyžadujú prehnanú opatrnosť. Jednoducho ich stačí oprať na nižšej teplote a rovnaký postup dodržať aj pri žehlení. Bavlna je náchylná na krčenie, preto rozhodne nežmýkajte, ale ihneď po vypraní kravatu zaveste a nechajte prirodzene schnúť.
Pri našich drevených motýlikoch je postup zložitejší. Mašľa je k nim pevne prišitá, čiže pranie neprichádza do úvahy. Našťastie však stačí poznať pár domácich trikov a môžete si ušetriť veľa starostí. Na škvrny, napríklad od vína, kávy či kakaa, si môžete pomôcť s pomocou soli alebo slanej vody. Po nanesení stačí pošúchať v rukách či utierať obrúskom. Pokiaľ špina drží, nechajte látku odmočiť dlhšiu dobu. Na mastné škvrny funguje múka a následne dočistenie zmesou vody a pracieho prášku. Poprípade skúste prací prášok nechať lokálne pôsobiť aj cez noc.
Aby ruksak slúžil dlhé roky
Väčšina ľudí má tendenciu starostlivosť o ruksaky zanedbávať. Poviete si – cestuje s vami po svete, zdolávate spolu vrcholy hôr, tak predsa niečo vydrží! Avšak aj kvalitný a pevný ruksak si vyžaduje určité zachádzanie, aby mohol slúžiť, čo najdlhšie. Základom, by mala byť vždy impregnácia, ktorou ho ochránite pred namoknutím. Tú, nanášajte vždy deň pre používaním. Pokiaľ sa nedopatrením stane, že látka navlhne, snažte sa ju čo najmenej pokrčiť, aby po uschnutí nezostali na povrchu prehyby. Pokiaľ bude treba ruksak vyžehliť, robte tak cez ďalšiu látku, inak by žehlička zanechala na látke nepravidelný lesk. Vyhnite sa tiež praniu v práčke. V prípade potreby, použite zľahka navlhčenú utierku a jemne zotrite nečistoty.
Starostlivosť o klobúky
V prvom rade si poďme ujasniť, že klobúk nenahrádza dáždnik. Trochu dažďa mu síce neuškodí, ale nerobte z toho pravidlo. V prípade menšieho zašpinenia, možno výrobok očistiť vlhkým obrúskom, avšak opäť iba lokálne, v mieste škvrny.
Po dlhšej dobe sa klobúky môžu zaprášiť, a tak sa vyplatí si zaobstarať mäkkú kefu, ktorou povrch možno rýchlo a jednoducho očistiť. Osviežiť pôvodný vzhľad klobúka môžete tiež nad miernou parou, ako napríklad naparovacou žehličkou či varnou kanvicou. Takýmto naparením sa nielen ľahšie vykefujú drobné nečistoty, ale tiež je možné čiastočne obnoviť pôvodný tvar jeho ručným tvarovaním. Pre klobúky hrá veľkú úlohu tiež uskladňovanie. Ideálne je zaobstarať si špeciálnu krabicu, kde bude doplnok chránený pred tvarovou deformáciou, ale aj zaprášením.
BeWooden produkty vám posielame v špeciálnej krabičke, ktorej sa neodporúčame zbavovať pri rozbaľovaní. Môže výborne poslúžiť pri uskladňovaní módnych doplnkov, ktoré nenosíme dennodenne, ako napríklad listovú kabelku, či traky. Ľahká krabička ich môže ochrániť pred prachom, slnečným svetlom či inými možnosťami znehodnotenia.
Všetko zmienené nemení nič na tom, že si dávame záležať na čo najvyššej kvalite našich výrobkov. Tvoríme srdcom a podľa nášho najlepšieho vedomia. Vyrábame s takou starostlivosťou, že sa nebojíme dať väčšine našich produktom doživotnú záruku. To najjednoduchšie, čo teda pre svoj módny doplnok môžete urobiť, je myslieť preventívne. To znamená odložiť ich, pokiaľ viete, že by ich mohlo čakať zbytočné poškodenie. Len tak vás môže BeWooden sprevádzať na vašich cestách dlhé roky.